sobota, 24 maja 2014

Warszawskie Targi Książki 2014
Trzeci dzień

Trzeci dzień targów upłynął pod znakiem spotkań z ulubionymi autorami z Polski i zagranicy. Na Stadionie Narodowym zagościli m.in. Rhys Bowen, Jan Nowicki oraz Hanna Krall.

Najbardziej nie mogłam doczekać się spotkania z Rhys Bowen, angielską autorką kryminalnego cyklu o Molly Murphy. To przemiła osoba, która nie zraziła się tym, że przyniosłam Jej do podpisu aż 3 książki z tej serii - "Prawo panny Murphy", "Śmierć detektywa" oraz "Do grobowej deski". Była uradowana, że książki mi się podobają i je recenzuję.

Fot. WikiJednym z milszych wydarzeń tego dnia, było moje spotkanie z panią Isabellą Degen, tak jak ja, dziennikarką obywatelską i autorką na portalu Wiadomości24.pl. Pani Izabella od ponad 20 lat mieszka w Niemczech. W tym roku wydała zbiór opowiadań "Na zakrętach życia", a w zeszłym - tomik poezji "W rytmie Ziemi". Obie książki trafiły w moje ręce i postaram się je zrecenzować :)

Fot. Wiki

Zygmunt Miłoszewski zmartwił swoich wielbicieli stwierdzeniem, że napisaniu po ostatniej części cyklu o Teodorze Szackim, kończy z kryminałem - Zajmę się teraz bliższym mi gatunkiem. Tak naprawdę jestem pacyfistą - przyznał podczas spotkania na stosiku Grypy Wydawniczej Foksal.

Fot. Wiki

Po alejkach targowych przechadzali się ludzie w kostiumach promujący książki. Oto jedne z ciekawszych przebrań:

Fot. Wiki

Dzień targowy mogę zaliczyć do udanych, spotkałam koleżankę z dawnej pracy oraz blogerkę Kasię z Mojej pasieki. Zdobyłam także prawie wszystkie autografy, jakie sobie zaplanowałam, w tym: Rhys Bowen, Wojciecha Jagielskiego, Agaty Passent, Andrzeja Ziemiańskiego, Iwony Menzel, Janusza L. Wiśniewskiego oraz Adama Wajraka. Ten ostatni spytał mnie, czy może mi narysować łosia. Czy mogłam odmówić? :P

Fot. Wiki

Niestety nie zdążyłam złapać Hanny Cygler, autorki "Greckiej mozaiki" oraz poddałam się, widząc kolejkę do Pawła Oksanowicza, autora "Kra kra - krakowskiego kryminału". Wszystko dlatego, że obok siedzieli Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Jednak na Oksanowicza spróbuję się zaczaić jutro ;)

Jakby atrakcji było mało, na zakończenie dnia byłam jeszcze w Teatrze Syrena na spektaklu "Naga prawda o klasyce" Malickiego. Bardzo lubię zabawę muzyka i poczucie humoru, więc sztuka ta przypadła mi do gustu. Z reszta widziałam już kilka razy Malickiego w telewizji. I było równie zabawnie.

Jutro czeka mnie sądny dzień, z samego rana giełda samochodowa, potem wymiana książek z Lubimyczytać, polowanie na kolejne autografy oraz wybory do Parlamentu Europejskiego.


Zapraszam do obejrzenia całej fotorelacji tutaj.


10 komentarzy:

 1. Widzę, że doznałaś wiele ciekawych zdarzeń ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, bardzo lubię tego typu imprezy :)

   Usuń
 2. Byłam, ale widzę, że dużo przegapiłam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że się nie spotkałyśmy...

   Usuń
 3. Fajne zdjęcia.
  Widzę, że zbierasz autografy.
  Jest czego zazdrościć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Od niedawna zbieram ;)

   Usuń
 4. Super okazja do spotkania ulubionych pisarzy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Możliwość spotkania się z ulubionymi autorami to naprawdę fajna sprawa i zawsze chętnie podchodzę jeśli istnieje szansa na krótką rozmowę oraz zdobycie dedykacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to niepowtarzalne okazje spotkania i krótkiej rozmowy oraz otrzymania autografu :)

   Usuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)