piątek, 11 września 2015

Czarownica jest w każdej z nas

"Klan Wilczycy" Maite Carranzy pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem, w którą wpleciona jest magia. To dobra pozycja dla młodzieży, pełna przepowiedni, proroctw i legend.

Klany czarodziejek Omar od stuleci ukrywają się przed okrutnymi czarownicami Odish. Pierwsze są dobre, kochają życie, zajmują się leczeniem, drugie są złe, posuwają się do największych zbrodni, by być nieśmiertelnymi, komunikują się ze zmarłymi. Konflikt między nimi trwa od wieków, według proroctwa może go zakończyć jedynie pojawienie się wybranki, która zniszczy czarownice Odish. Stanie się to w dniu koniunkcji siedmiu planet...

Pewnego dnia przybędzie ona,
wybranka, potomkini Om.


We włosach ogień będzie niosła,
na ciele łuski, skrzydeł furkot,
a w gardle charkot,
w oku śmierć.

Prawdopodobnie wybranką jest rudowłosa Selene z Klanu Wilczycy, która ma posiąść legendarne berło matki czarodziejki O. Gdy pewnego dnia ta ekscentryczna czarodziejka znika, porzucając nastoletnią córkę Anaid, wszyscy myślą, że opowiedziała się po stronie zła...

Z pomocą Anaid przychodzą ciotka Criselda i przyjaciółki mamy, które postanawiają nauczyć ją magii i odkryć kim jest naprawdę. Dziewczynka przechodzi szybki kurs podstawowych umiejętności magicznych pod czujnym okiem swoich nowych opiekunek. Szybko jednak dostrzega, że coś przed nią ukrywają i nie mówią jej całej prawdy.

Anaid nie wierzy w zdradę swojej matki. Nie dopuszcza do siebie myśli, że najbliższa jej osoba uległa pokusie wiecznej młodości i bogactwa. Postanawia za wszelką cenę odnaleźć Selene - w tym celu wyrusza w drogę ku swemu przeznaczeniu. Nastolatka podczas tej niebezpiecznej i pełnej przygód podróży odkryje świat pełen magii, który zastrzeżony jest tylko dla kobiet. Będzie walczyć o swoje dziedzictwo. Stawka jest wysoka, życie matki i dobro całego świata. Czy dobro zwycięży, czy Anaid odnajdzie matkę i uda jej się skłonić ją do powrotu? Czy poradzi sobie z tym trudnym zadaniem?

"Klan Wilczycy" jest pierwszą powieścią z cyklu "Wojna Czarownic" i pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem, w którą wpleciona jest magia. To dobra pozycja dla młodzieży, pełna przepowiedni, proroctw i legend. Trzeba przyznać, że książka prawdopodobnie trafi w gusta młodszego czytelnika, zainteresowanego tematem magii. Być może zacznie on identyfikować się z główną bohaterką, czy jej znajomymi, zrozumie jej codzienne problemy, uczucia i rozterki. Jeśli zaś chodzi o starszych czytelników, to książki nie polecam. Zakończenie jest przewidywalne, do tego powieść ta jest niezwykle naiwna.

Trylogia "Wojna czarownic" Maite Carranzy składa się z następujących powieści: "Klan wilczycy" (2008), Lodowa Pustynia" (2009) oraz "Przekleństwo Odi" (2010). W celu stworzenia tego cyklu Marie Carranza odbyła liczne podróże i dokonała wnikliwych badań nad magią różnych części świata. Wraz z bohaterką serii przemierzamy Hiszpanią, Sycylię, Islandię i mroczne lasy Transylwanii.

Maite Carranza urodziła się w 1958 r. w Barcelonie. Choć jest z wykształcenia antropologiem, zajmuje się pisaniem powieści dla młodzieży, a także scenariuszy telewizyjnych. Wykłada również scenopisarstwo oraz literaturę na prestiżowych uniwersytetach. Zadebiutowała w 1986 r. powieścią "Ostres tu, quin cacau!". Jednak największy rozgłos zyskała dzięki trylogii "Wojna czarownic".

Autor: Maite Carranza
Tytuł: "Klan Wilczycy"
Ilość stron:
Oprawa: miękka

4 komentarze:

  1. Książka od jakiegoś czasu leży u mnie i czeka na swoją kolej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tego cyklu, ale muszę przyznać, że mnie zaintrygował. Jednakże na chwile obecną muszę dać sobie na wstrzymanie, gdyż na półce piętrzą się inne stosy książek do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dobry tytuł :) Tez uważam, że czarownica jest w każdej z nas. Nawet proponowałam jakiś klub czarownic, jakiś sabacik... Ale nie było odzewu :)

    OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)