sobota, 19 września 2015

"Zaginięcie" Remigiusza Mroza - zapowiedź

21 października do polskich księgarń trafi książka "Zaginięcie" - kontynuacja bestsellerowej "Kasacji" Remigiusza Mroza, wydana przez Czwartą Stronę.

Jak możemy przeczytać na stronie wydawnictwa: Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą...


Kilka słów o autorze:


Kim jestem? Zwyczajnym facetem, który dziennie musi napisać 10-15 stron i tygodniowo wybiegać jakieś 50 km, by czuć się komfortowo.

Jaki mam modus operandi? Wstaję rano, robię yerbę, a potem czytam wszystko to, co napisałem zeszłego dnia (i staram się poprawić, by miało ręce i nogi). Po tej codziennej katordze zasiadam do pisania, wchodzę do innego świata i wynurzam się z niego po kilku godzinach. Po tym, oczyszczam umysł biegając po lesie i słuchając mocnych brzmień. Pizza z orkiszu na obiad, po czym powrót do pisania. Kończę zazwyczaj o 23:30, by zasiąść wygodnie w fotelu z dobrą książką i się zrelaksować.

A co więcej?
Pierwsze otwarcie ślepi nastąpiło 15 stycznia 1987 r. w Opolu. Początkowo było pięknie - piłka toczyła się po betonowym boisku, kolana zdzierały się w tempie zastraszającym, a po lekcjach polsaty i tvny serwowały najlepsze amerykańskie seriale z późnych lat osiemdziesiątych.

Później było tylko lepiej – nieśmiertelne głosy lektorskie czytały dialogi z seriali kręconych już w latach dziewięćdziesiątych, a Opole rozwijało się i kwitło, uparcie uważając, że powinno być miastem wojewódzkim (słusznie!). Delikwent, o którym mowa, ukończył I Liceum Ogólnokształcące w tejże pięknej mieścinie, po czym udał się na emigrację do krainy, w której dumnie narzucił na siebie płaszcz słoika – choć może wówczas to pojęcie jeszcze nie istniało, albo nie było tak lotne. Stolica przygarnęła go i potraktowała czule, wskutek czego zapałał uczuciem do miasta, gdzie Hitler i Stalin (tudzież szwedzki Karol Gustaw i inni) zrobili co swoje.

Skończywszy studia administracyjne na Akademii Leona Koźmińskiego, postanowił, że mu mało. Nie wiedzieć dlaczego ani skąd, powstał bliżej nieokreślony deficyt, który przekuł się na kolejne studia i doktorat.

Obecnie rezyduje w niewielkiej miejscowości pod Opolem, której nazwa wykuta została we współczesnym kamieniu w języku polskim i niemieckim. Cierpi na permanentny writing blitz, skutkiem którego w jego szufladach zalega ponad 20 ukończonych powieści, a kolejne dobijają się z podświadomości… dobijają… i dobijają…


SPOTKANIA AUTORSKIE Z REMIGIUSZEM MROZEM:
 • podczas Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA (9-11.10) - 10.10 o godz. 18.30 dyskusja panelowa: "Prywatne życie detektywów"
 • podczas Targów Książki w Krakowie - 24.10 w godz. 15-17 oraz 25.10 w godz. 11-13 (na stoisku B37).


Skusicie się na tę książkę? Czytaliście poprzednią? I czy wybierzecie się na któreś ze spotkań? ;)18 komentarzy:

 1. Dosłownie przebieram nogami na myśl o tej książce! :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja najpierw muszę przeczytać "Kasację" ;)

   Usuń
 2. O rany, będzie w Poznaniu Mróz? :D Chyba się wybiorę! :D

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ja też się wybiorę, a jak nie to pojawię się w Krakowie :)

   Usuń
 3. Czytałam pierwszy tom i bardzo mi się podobał, dlatego teraz mam chrapkę na powyższą książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero muszę sięgnąć po pierwszy tom ;)

   Usuń
 4. Czytałam "Kasację" i na pewno przeczytam następny tom tej serii!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja najpierw muszę przeczytać pierwszy :P

   Usuń
 5. Coraz bardziej nabieram ochoty na prozę kryminalną tego pisarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, nawet mam już "Kasację" na półce :)

   Usuń
 6. Mam ochotę najpierw na "Kasację".

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam "Kasację", i na pewno będę chciała ponownie spotkać się z Chyłką i Zordonem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym chciała spotkać się z Chyłką i Zordonem - po raz pierwszy ;)

   Usuń
 8. Brzmi ciekawie :) Ja już dodałam banerek reklamujący książkę na bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam wrażenie, że wszyscy chcą tę książkę:) I ja też:)

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)