poniedziałek, 16 maja 2016

Just Your Story - marka inspirowana książką

Co łączy bestseller literacki "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" z polską marką odzieżową Just Your Story?

Agata Linek i Ewa Krajewska
Mogłoby się wydawać, że niewiele, bo co ma moda do literatury (albo literatura do mody). Okazuje się, że można te dwie dziedziny naturalnie ze sobą połączyć, a właściwie to, inspirując się jedną z nich, stworzyć zupełnie nową jakość. Tak zrobiły Ewa Krajewska i Agata Linek. Pełne pasji i energii, zachwycone książką Jessiki Knoll "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie", postanowiły od zera zbudować markę modową. Rezultatem są nie tylko niezwykłe ubrania, ale również coś więcej.

Projekt, w którym motywacją nie są pieniądze

Oryginalne ciuchy to nie jedyna niezwykła cecha tego projektu. W jego realizację zaangażowało się kilka utalentowanych i znanych ze świata mody osób. Wspomniane już Ewę Krajewską i Agatę Linek wsparli Przemek Sobócki (designer i ilustrator), Kisshomaru Shimamura (fotograf), Peng Yu (modelka), Polka Dźwigała (makeupistka) oraz Aleksandra Janiec (producentka sesji zdjęciowych). Ten niezwykły projekt zrodził się z radości tworzenia czegoś nowego i pozwolił dać upust kreatywności. Cały zespół był od początku napędzany pasją, a nie pieniędzmi. Takie rzeczy nie dzieją się często - mówi Małgorzata Ochab, przedstawicielka Wydawnictwa Znak Literanova, dzięki któremu książka "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" pojawiła się na polskim rynku.Światowy bestseller, który inspiruje

Książka Jessiki Knoll to debiut, którego sukces przyprawia o zawrót głowy. W Stanach Zjednoczonych sprzedano już ponad 450 tys. egzemplarzy! Niedługo powieść ukaże się w 30 krajach, a ekranizacją zajmuje się sama Reese Witherspoon. W Polsce "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" jest już dostępna od 30 marca i, jak nietrudno było przewidzieć, także u nas sprzedaje się świetnie. Nic dziwnego – historia głównej bohaterki Ani FaNelli przyciąga jak magnes. Dziewczyna wiedzie życie, o jakim marzą przedstawicielki płci pięknej z całego świata. Prestiżowa i sprawiająca mnóstwo satysfakcji praca, mieszkanie w luksusowej dzielnicy i drogi pierścionek zaręczynowy od najlepszego faceta pod słońcem. Istnieje jednak ciemniejsza strona życia Ani – gdy była nastolatką, została zgwałcona. Powieść zyskała jeszcze większy rozgłos, gdy okazało się, że jej autorka Jessika Knoll ma za sobą podobne przeżycia.

Pomysł, w którym można się zakochać

Mimo traumy z przeszłości Ani nie pozwala sobie zostać szarą myszką. Jest piękna, mądra i pewna siebie. To właśnie jej postać, jak i cała otoczka opisana w książce "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" stały się inspiracją do stworzenia marki odzieżowej. Skąd taki pomysł? - Podobny projekt zrealizowano w Stanach Zjednoczonych. To był idealny moment, bo "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" jest niezwykle inspirująca, ciekawa, przyciągająca, ale i intrygująca – podkreśla M. Ochab – Nie można było tego nie zrealizować. Tym bardziej, że trafiłam na dobry czas, ludzi i energię. Gosiaprzedstawiła swój pomysł Ewie Krajewskiej, która od 18 lat zajmuje się modą. – Do inicjatyw twórczych nie trzeba mnie namawiać. Gdy tylko usłyszałam hasło, że można by stworzyć kolekcję inspirowaną literaturą, zakochałam się w tym pomyśle! – opowiada. Ewa zainteresowała się książką, a czarna róża na okładce zadziałała jak magnes. Była pewna, że to doskonały pomysł. To wystarczyło, by intensywnie działać dalej. – Pełna zachwytu dla połączenia literatury i świata mody pomyślałam: dlaczego tylko linia? Stwórzmy markę, która będzie czymś więcej niż tylko chwilowym chwytem reklamowym. Niech ta myśl żyje dłużej, niech zaraża innych pasją do czytania i do kreacji samej w sobie! – dodaje E. Krajewska.Szansa na poznanie pewnej historii. Także własnej

Ewa zaraziła koncepcją Agatę Linek, która uwielbia tworzyć ciekawe projekty od zera, i tak powstała marka Just Your Story. – Miałyśmy w sobie tyle zapału, że czas od pomysłu do realizacji wyniósł... 2 tygodnie – śmieje się Agata Linek – To właśnie ogromna pasja moja, Ewy i pozostałych osób zaangażowanych w projekt sprawiła, że Just Your Story to coś więcej niż marka odzieżowa. To opowieść o kobietach, powstająca na deskach kreślarskich, drukowana nićmi i zdobiona ręczną pracą. Ewa Krajewska dodaje, że Just Your Story zachęca do przeżycia czegoś więcej niż tylko zakupów. – To szansa poznania pewnej historii. Może nawet każdy znajdzie tu coś dla siebie, jakąś swoją historię. Just Your Story – przekonuje.

Marka Just Your Story została stworzona dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalność i wysoką jakość. Ubrania w stylu casual, T-shirty wykonane w 100% z bawełny, mają miejski charakter, są wygodne i posiadają charakterystyczny nadruk – ilustracją specjalnie zaprojektowaną przez uznanego na świecie ilustratora Przemka Sobóckiego, który od kilkunastu lat mieszka w Japonii i wykłada design na Uniwersytecie Tokijskim.

Inicjatywa, która otwiera możliwości

Just Your Story to projekt innowacyjny, nie tylko na polskie realia. Czy przyjmie się w naszym kraju? – Może to performance, może to tylko eksperyment, ale uwielbiam integrować różne dziedziny z zakresu kultury i sztuki. Mam nadzieję, że Just Your Story będzie nam towarzyszyć przez wiele sezonów oraz inspirować do wychodzenia poza pewne granice stref komfortu, otwierając nowe możliwości – podsumowuje Ewa Krajewska.

Cała kolekcja dostępna tutaj.

9 komentarzy:

 1. Coś niesamowitego! :D
  Kolejny dowód na to, że literatura to najlepsza inspiracja :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, jaki świetny pomysł. Rewelacja, jestem jak najbardziej za.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny pomysł! :) Oby takich więcej było.

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)