czwartek, 12 maja 2016

Kto jest autorem tej książki? Rozwiązanie zagadki okładkowej

Nadszedł czas na ostatnią odsłonę okładki i zakończenie zagadki dotyczącej pewnej książki wydawnictwa Burda Książki. Czy mieliście rację?

Jak słusznie się domyśliliście, chodziło o Martę Guzowską.

A oto okładka w pełnej krasie:


***

Wydawnictwo Burda Książki prezentuje najnowszą powieść Marty Guzowskiej "Chciwość".

Trzymający w napięciu thriller archeologiczny. Tempo akcji napędzają spektakularne pościgi przez malownicze wyspy Morza Egejskiego, gdzie trudna do okiełznania chciwość prowadzi bohaterów do zbrodni.

Jeśli masz na sumieniu ciężki grzech albo zrobiłeś coś poza prawem, za wszelką cenę starasz się zatrzeć ślady. Kiedy bezkarnie ci się udaje, wpadasz w szpony chciwości.

Tylko nieliczni wiedzą, że wybitna archeolog Simona Brenner przy okazji jest świetnie zakamuflowaną złodziejką. Kradnie dzieła sztuki i sprzedaje kolekcjonerom za grube miliony. Chciwość kieruje uwagę Simony na złoty diadem Heleny Trojańskiej, odkopany pod koniec XIX w. przez Heinricha Schliemanna. Kobieta opracowuje doskonały plan zuchwałej kradzieży życia i pewna siebie wyjeżdża do Turcji. Sprawy komplikują się, gdy na wykopaliskach w nieznanych okolicznościach znika jej były kochanek Ivan, a porywacze przesyłają Simonie jego palec.

Czy wrodzony instynkt, siła i spryt sprawią, że Simona uwolni Ivana z rąk oprawców, znajdzie swój skarb i wyjdzie z tego cało?

Marta Guzowska - doktor archeologii. Od ponad dwudziestu lat z pasją odkopuje historie starożytnych cywilizacji. To kobieta pragmatyczna, błyskotliwa i silna – podobnie jak Simona Brenner, bohaterka jej nowej książki. W panteonie polskich autorów kryminału zapewniła sobie miejsce na stałe, otrzymując Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść Ofiara Polikseny. Kolejne dwie książki, z cynicznym antropologiem Mario Yblem w roli głównej, potwierdziły jej znakomity warsztat i klasę niekwestionowanej mistrzyni kryminału archeologicznego.

Fot. Szymon Kobusiński


Najnowsza powieść Marty Guzowskiej "Chciwość" ukaże się 2 czerwca nakładem wydawnictwa Burda Książki. A już 3 czerwca (o godz. 14.30 w Cafe Księgarnia Tajne Komplety) będzie można spotkać się z autorką we Wrocławiu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.


Czekacie na najnowszą książkę Marty Guzowskiej - "Chciwość"? Wybieracie się na spotkanie z autorką? Będziecie brali udział w tegorocznym MFK?16 komentarzy:

 1. Ja bym chciała bardzo przeczytać tę książkę i na pewno mi się to uda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa akcja promocyjna :) Niestety na spotkaniu nie dam rady być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, ja się pojawię na spotkaniu ;)

   Usuń
 3. Marta Guzowska! A to niespodzianka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy bym się nie domyśliła :P

   Usuń
 4. Mnie bardzo cieszy, że już wkrótce pojawi się nowa książka tej autorki. Niedawno przeczytałam "Wszyscy ludzie przez cały czas". fajnie, że nie będę musiała długo czekać na następną część.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie przeczytałam pierwszej części, ale na pewno nadrobię ;)

   Usuń
 5. Wiedziałam, że to Marta Guzowska :) Niestety nie będę na spotkaniu ani na MFK, bo mam za daleko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam daleko, ale się wybieram ;)

   Usuń
 6. Kto by się spodziewał, że to Marta Guzowska :P A na poważnie, wybieram się na spotkanie oraz na MFK :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna okładka, będę musiała się rozejrzeć za nową książką Guzowskiej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już nie muszę się rozglądać, bo na pewno ją otrzymam :)

   Usuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)