piątek, 10 października 2014

Wkrótce spotkanie autorskie Jolanty Marii Kalety

18 października we Wrocławiu odbędzie się spotkanie autorskie Jolanty Marii Kalety.

Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w Empiku RENOMA we Wrocławiu (ul. Świdnicka 40). Towarzyszyć mu będzie premiera Jej najnowszej powieści - "Strażnik Bursztynowej Komnaty".
Czy autorce w swojej najnowszej powieści uda się rozwiązać jedną z największych zagadek drugiej wojny światowej, czyli gdzie ukryto Bursztynową Komnatę? Znalezione zwłoki Pawła Rylskiego, poszukiwacza Bursztynowej Komnaty rzucają podejrzenie o dokonanie tej zbrodni na żonę Ewę, historyka z zawodu. Sprawę komplikuje zaginięcie dokumentacji zebranej przez zamordowanego, a także kolejna ofiara. Rylska bierze sprawy w swoje ręce, kiedy widzi niechęć policji i prokuratury do rozwiązania tej zagadki, nie wiedząc jednak, że w ślad za nią podąża major kontrwywiadu MSW, który kiedyś też poszukiwał zaginionej komnaty. Wątek kryminalny i sensacyjny, fakty historyczne oraz uknuta intryga i gwałtowne zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się z ogromną przyjemnością, aż do zaskakującego zakończenia.

Jolanta Maria Kaleta, rodowita wrocławianka, z wykształcenia jest historykiem i politologiem. Jest autorką 9 powieści: "Obcy w antykwariacie", "Lawina", "Operacja Kustosz", "Wrocławska Madonna", "Kolekcja Hankego", "W cieniu Olbrzyma", "Złoto Wrocławia", "Duchy Inków" oraz "Strażnik Bursztynowej Komnaty". W każdej swojej książce odwołuje się do autentycznych i historycznych zdarzeń. Często rozgrywają się one we Wrocławiu lub w którymś z uroczych miasteczek na Dolnym Śląsku. Czasami bohaterowie, by zrealizować jakiś cel, muszą wyjechać poza granice kraju.

Warto zajrzeć na stronę autorki, która znajduje się tutaj.


Wybierzecie się na spotkanie? A może skusicie się na książkę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)