czwartek, 16 czerwca 2016

"Kalendarz kryminalny" - cały rok z kryminałem

"Kalendarz kryminalny" to kompendium wiedzy o kryminałach i ich autorach, z którymi można spędzić najbliższy rok szkolny.

Każdy miłośnik literatury kryminalnej zastanawia się, kiedy i gdzie urodził się jego ulubiony autor oraz kiedy zadebiutował czy napisał swoją najważniejszą książkę. Czytelnik może zastanawiać się także, kiedy było pierwsze wydanie powieści należącej do klasyki kryminałów, np. Agathy Christie czy Arthura Conana Doyle'a. Teraz nie trzeba zadawać sobie trudu z szukaniem, wystarczy zajrzeć do "Kalendarza kryminalnego".

"Kalendarz kryminalny" to kompendium wiedzy o kryminałach i ich autorach, z którymi można spędzić najbliższy rok szkolny - od września 2016 do sierpnia 2017. W publikacji zamieszczono informacje o ponad 700 pisarzach, reżyserach i aktorach oraz prawie 100 najważniejszych ekranizacjach powieści kryminalnych.

Warto wspomnieć, że kalendarz zawiera nie tylko daty urodzin i śmierci pisarzy oraz daty powstania powieści czy filmów, lecz także fakty i ciekawostki na ich temat. To literatura kryminalna w pigułce.

Kalendarz jest bardzo pomysłowy i systematyzuje wiedzę o ulubionych autorach i powieściach, a także filmach. To niezbędnik każdego fana kryminałów, powieści sensacyjnych i thrillerów. Już nie trzeba sprawdzać w Internecie, kiedy urodził się pisarz albo kiedy powstała dana książkach. Wszystko jest w kalendarzu, przypisane do konkretnej daty. Jest tam także miejsce na notatki.

Oto przykładowa kartka:


Od teraz można wysłać kartkę urodzinową do ulubionego pisarza albo uczcić premierę debiutanckiej książki królowej kryminału. Polecam ten kalendarz miłośnikom powieści kryminalnych, powieści sensacyjnych i thrillerów.
Autor: praca zbiorowa
Tytuł: "Kalendarz kryminalny"
Ilość stron: 194
Oprawa: miękka


Książka przeczytana w ramach wyzwań:

ABC czytania (wariant 2 - tytuł na B)
Historia z trupem
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu ( cm)
W 200 książek dookoła świata (Polska)8 komentarzy:

 1. Fajny kalendarz, będę musiała nad takim pomyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też się podoba, wreszcie wszystkie informacje kryminalne w jednym miejscu :)

   Usuń
 2. Interesująca pozycja. :) Jako, że do fanów kryminałów należę, to chętnie bym taki przygarnęła. :) Będę poszukiwać. :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tym kalendarzu. Fajny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się dowiedziałam dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Kryminału, wtedy miał swoją premierę :)

   Usuń
 4. Ale pomysłowe! Ja co prawda ostatnio stronię od kryminałów, ale ogólnie lubię ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)