poniedziałek, 20 czerwca 2016

Baczyński na Imieninach Jana Kochanowskiego (zdjęcia)

18 czerwca w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie odbyła się 5. edycja Imienin Jana Kochanowskiego - literackiego pikniku organizowanego przez Bibliotekę Narodową. W tym roku gościem specjalnym był Krzysztof Kamil Baczyński.

Dzień rozpoczęłam od wykładu i pokazu kulinarnego Macieja Nowickiego - "Jak smakowała przedwojenna Warszawa, czyli wielki poczęstunek imieninowy". W trakcie odbyła się degustacja potraw z lat XX-lecia międzywojennego - m.in. pasztetu z ozorów wołowych i kaczki z soczewicą i świeżym chrzanem, kurczaka w imbirze z kaszą owsianą i szparagami, kiełbaski z flaczków z rabarbarem i bobem.

Fot. Wiki

Potem przemieszczałam się między scenami, na których odbywały się dyskusje na tematy literackie. Na przykład rozmowę z Wiesławem Budzyńskim "Co wiemy o Baczyńskim, czyli o poecie, który lubił smoki" poprowadziła Barbara Schabowska.

Fot. Wiki

Nie mogło zabraknąć Spotkań Klubu z Kawą nad Książką, które poprowadził Tomasz Pawlik. W tym roku gościem była Marta Guzowska:

Fot. Wiki

...oraz Cezary Harasimowicz:

Fot. Wiki

Można było spotkać m.in. Bronisława Komorowskiego.

Fot. Wiki

Udałam się także na stoisko wydawnictwa JanKa, by zdobyć autograf od Magdaleny Knedler. Porozmawiałam także z właścicielem wydawnictwa, który także został uwieczniony na zdjęciu.

Fot. Wiki

Zrobiłam sobie także zdjęcie z Magdaleną Knedler.

Fot. Wiki

Największą atrakcją tego dnia był, moim zdaniem, mecz poetycki - "O miłości na poważnie i trochę mniej" poprowadził Grzegorz Markowski. Były dwie drużyny, Pań i Panów, złożone z aktorek i aktorów. Drużyny rywalizowały o to, kto lepiej zaprezentuje wiersze o miłości - z różnych okresów, od fraszek Kochanowskiego do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i poetów współczesnych.

Iwona Bielska, kapitan drużyny Pań i Antoni Królikowski wspólnie zaprezentowali "Między nami nic nie było" Adama Asnyka.

Fot. Wiki

Bartłomiej Kasprzykowski i Antoni Królikowski zabawnie przedstawili wiersz "Miłość" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Fot. Wiki

Wiktor Zborowski, kapitan drużyny Panów, wygłosił "Erotyk metalowy" Jana Nepomucena Jaśkowskiego.

Fot. Wiki

Wygrała drużyna Pań, w składzie: Agnieszka Suchora, Patrycja Soliman, Jolanta Fraszyńska, Iwona Bielska i Edyta Jungowska.

Fot. Wiki

W meczu wzięli udział także: Rafał Mohr, Bartłomiej Kasprzykowski, Krzysztof Kowalewski, Wiktor Zborowski i Antoni Królikowski. Choć drużyna Panów przegrała, nie czuli się oni zawiedzeni.

Fot. Wiki

 
Mecz poetycki udowodnił, że poezja wcale nie musi być nudna i niezrozumiała. Uczestnicy byli zasłuchani i rozbawieni - przez półtorej godziny.

Fot. Wiki

Następna impreza za rok, już się nie mogę doczekać ;)

Całą fotorelację możecie obejrzeć tutaj.


8 komentarzy:

 1. Super impreza i pogoda dopisała:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogoda dopisała, nie to co w zeszłym roku. Niestety źle ustawili sceny i robiłam zdjęcia pod słońce, myślałam, że nie wyjdą ;)

   Usuń
 2. Nawet Antek Królikowski był! Ale Ci zazdroszczę. Też bym chciała być na takiej świetnej imprezie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam rok temu. Dobrze, że takie imprezy są organizowane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajna impreza, widać, że było bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)