poniedziałek, 9 listopada 2015

Projekt "Czubówna czyta Aleksijewicz" w Empiku

"Czubówna czyta Aleksijewicz" to wyjątkowy projekt realizowany w listopadzie przez Empik w trzech miastach Polski - Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

Najbardziej rozpoznawalny głos w Polsce i jedna z najwybitniejszych pisarek literatury współczesnej, laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2015 połączą siły. Wynik takiego połączenia jest elektryzujący.


Swietłana Aleksijewicz to białoruska dziennikarka i pisarka, której reportaże oszałamiają czytelników na całym świecie. Przyznanie jej w tym roku Literackiej Nagrody Nobla skierowało oczy wszystkich na ojczyznę reporterki. Aleksijewicz nie ukrywa swojego krytycznego stosunku do obecnych władz Białorusi. W swoich utworach skupia się również na niechcianej i często zapomnianej historii Rosji: katastrofie w Czarnobylu, radzieckiej interwencji w Afganistanie, czy udziale kobiet w drugiej wojnie światowej. Jej reportaże z wrażliwością dotykają wyjątkowo aktualnych problemów światowych, ale i zwykłych, ludzkich.

Realizowany przez Empik cykl spotkań „Czubówna czyta Aleksijewicz” ma przybliżyć czytelnikom fenomen pisarstwa noblistki. Każdemu z wydarzeń towarzyszy specjalna oprawa muzyczna oraz multimedialna prezentacja uwypuklająca interpretowane przez Krystynę Czubównę reportaże.

Swietłana Aleksijewicz - pisarka i dziennikarka narodowości białorusko-ukraińskiej. Jedna z najczęściej nagradzanych europejskich pisarek. Autorka m.in. "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", "Czasy secondhandu. Koniec czerwonego człowieka", "Czarnobylska modlitwa" (wyd. Czarne).

Krystyna Czubówna - polska dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka filmów przyrodniczych i audycji radiowych. Z wykształcenia prawniczka.

10 listopada, godz. 18
Empik Renoma
Wrocław, ul. Świdnicka 40

12 listopada, godz. 18
Empik Plac Wolności
Poznań, ul. Ratajczaka 44

17 listopada, godz. 18
Empik Junior
Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122


Wybierzecie się?

10 komentarzy:

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)