czwartek, 16 maja 2013

Warszawskie Targi Książki 2013. Wielkie otwarcie na Stadionie Narodowym

Dziś rozpoczęły się Warszawskie Targi Książki 2013, które potrwają do niedzieli. W tym roku po raz pierwszy impreza odbywa się na Stadionie Narodowym. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników literatury, lecz także fanów piłki nożnej.


Stadion Narodowy w całej krasie. Zastąpił on dotychczasowe miejsce odbywania się targów - Pałac Kultury i Nauki. Fot. Weronika TrzeciakJoanna Mucha, minister sportu i rekreacji zdradziła, że ostatnio czytała "Kochanie zabiłam nasze koty" Doroty Masłowskiej. Fot. Weronika Trzeciak

Natomiast Małgorzata Olimowska, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego uwielbia kryminały. Właśnie skończyła "Rój" Marklund. I czekają już na nią kolejne tomy. Fot. Weronika Trzeciak


Zapraszam do obejrzenia całej relacji tutaj.

14 komentarzy:

 1. Jeśli mam być szczera, to cieszę się, że nie byłam na Targach, bo pół wypłaty nie moje by było ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie odpada cena za bilet, bo robię relację. ;) I jak na razie udało mi się nic nie kupić. Choć kuszą książki po 10 zł. Ale jak pomyślę, ile mam jeszcze do przeczytania do recenzji, to stanowi to zimny prysznic ;)

   Usuń
 2. Gdybym mieszkała bliżej, to z chęcią bym się wybrała, nigdy nie byłam na takiej akcji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego typu akcje organizowane są także w Krakowie (Targi Książki) oraz Wrocławiu (Wrocławskie Promocje Dobrych Książek). Może masz bliżej do tych miast? ;)

   Usuń
  2. Mieszkam pod Poznaniem, najbliżej to mam w takim razie do Wrocławia :)

   Usuń
  3. W tym roku wrocławskie targi odbywają się w dniach 5-8 grudnia. Z tego co widzę, to w Poznaniu są tylko targi książki dla dzieci i młodzieży.

   Usuń
 3. Kolejny raz nie udało mi się przydyć. Faktycznie na pewno byłabym na minusie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może jednak uda Ci się przybyć. Targi trwają przecież do niedzieli. ;) Mnie jak na razie udało się nic nie kupić. Chyba jestem na odwyku :P

   Usuń

 4. Do Warszawy mam 250 km. Niby nie dużo, ale jednak jest problem z dojechaniem. Cieszę się, że masz okazję widzieć wszystko na żywo i relacjonować. Ja raczej stamtąd bez żadnej książki bym nie wyszła, mimo że w domu półki uginają się pod ciężarem lektur. I tak zawsze mam ich mało!!:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To rzeczywiście daleko. Udało się, dzięki legitymacji prasowej ;) I dziś też udało mi się nic nie kupić. Byłam jedynie na wymianie organizowanej przez portal Lubimyczytać.

   Usuń
 5. Żałuję, że nie udało mi się jakiejś wycieczki do Warszawy zorganizować w tym terminie. Mieszkam w Poznaniu i za każdym razem zgrzytam zębami, gdy słyszę o Targach w innych miastach, u nas faktycznie są tylko Targi książek dla dzieci i młodzieży, również ciekawe, ale jednak wolałabym coś dla dorosłych. Zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście szkoda, że nie mogłaś przyjechać. Targi książki to moim zdaniem jedna z najlepszych imprez kulturalnych. I powinna być w każdym większym mieście. ;)

   Usuń
 6. Zazdrość mnie zżera. Mam dokładnie ten sam problem co Miętowe Listki. Nie wiem dlaczego Poznań jest tak oporny i nie chce zorganizować takich targów. W tylu miastach są ciekawe imprezy tego typu, a u nas nie. =/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinni zorganizować takie targi w Poznaniu. Przecież to zysk dla miasta, bo przyjeżdżają też na takie targi uczestnicy z różnych okolicznych miejscowości. Może jednak powstaną także u Was.

   Usuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)