środa, 11 września 2019

TRŁ PRINT! - nowe święto plakatu i ilustracji

Już 14 września na jeden dzień Centrum Koneser w Warszawie stanie się centrum polskiego plakatu dzięki wydarzeniu TRŁ PRINT! podczas Targów Rzeczy Ładnych.


Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski, tysiące sygnowanych grafik, serigrafii i sitodruków, wydawnictwa i wszystko, co związane z papierem, a także wystawa plakatów "Polska Ryszarda Kai" - to pierwsza edycja TRŁ PRINT! plakat / ilustracja / druk - nowego wydarzenia organizowanego przez Targi Rzeczy Ładnych.

Po raz pierwszy w takiej liczbie na Targach Rzeczy Ładnych staną obok siebie obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na polskich oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach, a także ilustracje publikowane dla najważniejszych polskich i zagranicznych magazynów, takich jak „The New Yorker”, czy „The Economist”.
Swoje stoiska zaprezentują m.in. Dawid Ryski, znany z plakatów koncertowych i ilustracji dla dzieci, które w formie książkowej są w nowojorskim MoMA; Bartosz Kosowski, jeden z najlepszych twórców plakatów filmowych, nagradzany na światowych festiwalach graficznych; Paweł Jońca, którego ilustracje znaleźć można w największych polskich gazetach i który współpracuje także z Apple; Katarzyna Bogucka, której ogromne autorskie murale zobaczyć można na przykład na dworcu Łódź Fabryczna oraz Joanna Górska i Jerzy Skakun - duet Homework - których plakaty teatralne zamawia m.in warszawski Teatr Powszechny.

- TRŁ PRINT! to spełnienie naszych marzeń. Kochamy plakaty i grafiki i to one są dzisiaj sztuką, którą otaczamy się w domach. Chcemy budować modę na polski plakat i polskich ilustratorów. W jednym miejscu udało się zebrać czołowych artystów i projektantów, reprezentujących wszystkie style i estetyki. Każdy, naprawdę każdy, znajdzie plakat na swoją ścianę. Sygnowany, prosto od twórcy - mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.Oprócz klasycznych plakatów i grafik na TRŁ PRINT! będzie też można znaleźć projekty z motywami map, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami projektów z czasów PRL - plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu.

Wydarzeniem specjalnym podczas TRŁ PRINT! będzie wystawa „Polska Ryszarda Kai” - prezentacja kilkudziesięciu prac zmarłego wiosną klasyka polskiego plakatu, twórcy słynnego cyklu „Polska” - prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

- Nikt wcześniej nie pokazał Polski na plakatach tak jak Ryszard Kaja. Jego ogromny dorobek to artystyczny, a jednocześnie bardzo atrakcyjny, popowy, portret Polski z jej wszystkimi symbolami, kompleksami i skarbami. Portret inteligentny i przewrotny, a momentami celowo kiczowaty. Po prostu trzeba go zobaczyć na żywo - zachęcają organizatorzy TRŁ PRINT!

TRŁ PRINT! odbędzie się 14 września w przestrzeniach Butelkownia i Filtracja na terenie Centrum Koneser na warszawskiej Pradze. Równolegle w weekend 14-15 września w tym samym miejscu odbędzie się też wydarzenie TRŁ FRESH! - nowy polski design, podczas którego zaprezentuje się ponad 150 marek i projektantów (w tym aż 50 debiutów) z kategorii meble, ceramika, vintage, lampy, wellness, rośliny, akcesoria i dzieci. Na obie imprezy obowiązuje jeden bilet wstępu w cenie 10 zł.


TRŁ PRINT!
14 września
Centrum Koneser
Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)


TRŁ FRESH! #2
14-15 września
Centrum Koneser
Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)


Organizator:
Targi Rzeczy Ładnych
Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska, Paweł Stremski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)