środa, 11 września 2019

TRŁ PRINT! - nowe święto plakatu i ilustracji

Już 14 września na jeden dzień Centrum Koneser w Warszawie stanie się centrum polskiego plakatu dzięki wydarzeniu TRŁ PRINT! podczas Targów Rzeczy Ładnych.


Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski, tysiące sygnowanych grafik, serigrafii i sitodruków, wydawnictwa i wszystko, co związane z papierem, a także wystawa plakatów "Polska Ryszarda Kai" - to pierwsza edycja TRŁ PRINT! plakat / ilustracja / druk - nowego wydarzenia organizowanego przez Targi Rzeczy Ładnych.

Po raz pierwszy w takiej liczbie na Targach Rzeczy Ładnych staną obok siebie obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na polskich oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach, a także ilustracje publikowane dla najważniejszych polskich i zagranicznych magazynów, takich jak „The New Yorker”, czy „The Economist”.
Swoje stoiska zaprezentują m.in. Dawid Ryski, znany z plakatów koncertowych i ilustracji dla dzieci, które w formie książkowej są w nowojorskim MoMA; Bartosz Kosowski, jeden z najlepszych twórców plakatów filmowych, nagradzany na światowych festiwalach graficznych; Paweł Jońca, którego ilustracje znaleźć można w największych polskich gazetach i który współpracuje także z Apple; Katarzyna Bogucka, której ogromne autorskie murale zobaczyć można na przykład na dworcu Łódź Fabryczna oraz Joanna Górska i Jerzy Skakun - duet Homework - których plakaty teatralne zamawia m.in warszawski Teatr Powszechny.

- TRŁ PRINT! to spełnienie naszych marzeń. Kochamy plakaty i grafiki i to one są dzisiaj sztuką, którą otaczamy się w domach. Chcemy budować modę na polski plakat i polskich ilustratorów. W jednym miejscu udało się zebrać czołowych artystów i projektantów, reprezentujących wszystkie style i estetyki. Każdy, naprawdę każdy, znajdzie plakat na swoją ścianę. Sygnowany, prosto od twórcy - mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski.Oprócz klasycznych plakatów i grafik na TRŁ PRINT! będzie też można znaleźć projekty z motywami map, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami projektów z czasów PRL - plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu.

Wydarzeniem specjalnym podczas TRŁ PRINT! będzie wystawa „Polska Ryszarda Kai” - prezentacja kilkudziesięciu prac zmarłego wiosną klasyka polskiego plakatu, twórcy słynnego cyklu „Polska” - prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

- Nikt wcześniej nie pokazał Polski na plakatach tak jak Ryszard Kaja. Jego ogromny dorobek to artystyczny, a jednocześnie bardzo atrakcyjny, popowy, portret Polski z jej wszystkimi symbolami, kompleksami i skarbami. Portret inteligentny i przewrotny, a momentami celowo kiczowaty. Po prostu trzeba go zobaczyć na żywo - zachęcają organizatorzy TRŁ PRINT!

TRŁ PRINT! odbędzie się 14 września w przestrzeniach Butelkownia i Filtracja na terenie Centrum Koneser na warszawskiej Pradze. Równolegle w weekend 14-15 września w tym samym miejscu odbędzie się też wydarzenie TRŁ FRESH! - nowy polski design, podczas którego zaprezentuje się ponad 150 marek i projektantów (w tym aż 50 debiutów) z kategorii meble, ceramika, vintage, lampy, wellness, rośliny, akcesoria i dzieci. Na obie imprezy obowiązuje jeden bilet wstępu w cenie 10 zł.


TRŁ PRINT!
14 września
Centrum Koneser
Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)


TRŁ FRESH! #2
14-15 września
Centrum Koneser
Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)


Organizator:
Targi Rzeczy Ładnych
Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska, Paweł Stremski


1 komentarz:

  1. Gdzie można nabyć bilety na to wydarzenie? Są sprzedawane na miejscu czy można je kupić internetowo?

    OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)