wtorek, 10 listopada 2015

"Opowiedz mi, Babciu" i "Opowiedz mi, Dziadku" już w sprzedaży

"Opowiedz mi, Babciu", "Opowiedz mi, Dziadku" to czeskie bestsellery, które niedawno trafiały do Polski. To wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń. Premiera książek pod koniec października.

"Opowiedz mi, Babciu" i "Opowiedz mi, Dziadku" to niezwykłe książki, które podbiły serca Czechów i Słowaków, a teraz trafiają do rąk polskich czytelników. Albumy zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce, prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są idealnym pomysłem na prezent. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości.

Każdy człowiek ma swoją historię, ale dla każdego najbardziej interesująca jest historia jego rodziny. Gdzie są nasze korzenie? Jacy byli nasi przodkowie? Czego doświadczyli ci, dzięki którym jesteśmy na świecie? Co ich cieszyło, a co martwiło? Jaka z ich życia płynie nauka dla nas i dla przyszłych pokoleń?

Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna - rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków. "Opowiedz mi babciu", "Opowiedz mi dziadku" to zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, to przewodnik po świecie i życiu naszych babć i dziadków.

Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych - dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu.

Albumy te pielęgnują najcenniejsze wartości rodzinne i służą podtrzymaniu tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Idea książek zmusza do refleksji i odpowiedzi na pytania: Jaką rolę mogą pełnić wspomnienia dziadków w życiu dzieci, jaka jest ich wartość i czy nasze społeczeństwo ceni sobie doświadczenie starszych? Jak się zrozumieć, kiedy dzielą nas lata i doświadczenia i jak nauczyć wzajemnego szacunku w kontaktach dziadkowie-dzieci?

Więcej informacji znajduje się na tej stronie.

Skusicie się i podarujecie taki wyjątkowy prezent swoim dziadkom?

12 komentarzy:

 1. Zastanowię się jeszcze, choć jestem bardziej na tak niż na nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że się skusisz :) Sama też chciałabym te albumy ;)

   Usuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tych pozycjach, ale wydają się bardzo wartościowe. Niestety ja od wielu lat nie mam już ani babć, ani dziadków, więc tym bardziej wiem, jak istotne są rodzinne relacje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dowiedziałam się o nich całkiem niedawno. Takie wspomnienia babci i dziadka są niezwykle cenne, dlatego świetny pomysł z tymi albumami. Relacje rodzinne ważna rzecz :)

   Usuń
 3. Co za świetna opcja stworzenia tego typu książek! Jestem pozytywnie zaskoczona. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, fajna sprawa z takimi albumami. Szkoda, że nie mam już żadnego dziadka ani babci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo podoba mi się pomysł - takie wspomnienia mogą być cenną pamiątką dla kolejnych pokoleń. Szkoda :(

   Usuń
 5. Witam! Jestem bardzo młoda, ponieważ nie mam jeszcze skończonych 13 lat, ale uwielbiam czytać i przeglądać tego rodzaju blogi. Jeśli chodzi o książki, to widziałam je w Matrasie i raczej na 99% podaruję je moim dziadkom i babciom. Myśli Pani, że będzie to dobry prezent na Święta? Pozdrawiam, Gabriela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałam tych książek w ręce, ale z opisu sądzę, że na prezent są idealne. Jeśli wpadną w moje ręce to na pewno podzielę się refleksjami na blogu ;)

   Usuń
 6. Mam już obie te książki. Trzymam je na prezenty pod choinkę. Fakt, że są doskonałe na prezent. Świetna oprawa, wygląda na to, ze przetrwają kilka pokoleń. W zasadzie wszystko na plus, no może poza ceną ( ale to wydanie okolicznościowe, do kupienia raz na całe zycie ). Szczerze mówiąc kupiłem w internecie dużo taniej. Polecam wszystkim. Tak, na marginesie wiem, że babcia wypełni chętnie, ale mogą być lekkie kłopoty z dziadkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dziadkowie będą mieli oryginalne prezenty :) Cena rzeczywiście wysoka, ale za to piękna oprawa. I rzeczywiście można kupić w promocji. To trzeba dziadka jakoś zachęcić, może wspólne uzupełnianie? ;)

   Usuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)