środa, 14 października 2015

Warszawskie Targi Książki Artystycznej
[zapowiedź]

W dniach 27-29 listopada odbędzie się I edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

Na uczestników czeka ponad 40 polskich i zagranicznych wydawców. Setki książek artystycznych oraz publikacji poświęconych sztuce, designowi, fotografii i architekturze. Spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty i dwie wystawy.


Warszawskie Targi Książki Artystycznej powstały z inicjatywy księgarni Bookoff i rocznika Print Control poświęconego polskiemu projektowaniu drukowanemu. Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy. Organizatorzy zadbali o to, żeby wśród wystawców znalazły się nie tylko polskie, ale również najważniejsze europejskie i amerykańskie wydawnictwa. Dzięki temu odwiedzający Targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą brytyjskiego Phaidon, niemieckich Steidl i Gestalten czy amerykańskiego Aperture. Poza publikacjami prestiżowych, rozpoznawalnych wydawnictw, na Targach będzie można znaleźć niszowe książki wydawane tylko w kilku egzemplarzach, a nawet własnoręcznie wykonane ziny.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to też szereg wydarzeń towarzyszących – paneli dyskusyjnych, spotkań z artystami i wydawcami oraz warsztatów dotyczących self-publishingu. W programie Targów znajdą się również dwie wystawy – wystawa Fotograficzna Publikacja Roku 2015 oraz wystawa Print Control No. 4 poświęcona najlepszym polskim projektom drukowanym mijającego roku.

Takie targi odbywają się we wszystkich najważniejszych ośrodkach kulturalnych na świecie. Są ważną platformą współpracy między wydawcami, a jednocześnie świetnym sposobem na promocję wartościowych książek. Bardzo brakowało nam takiego wydarzenia w Warszawie, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce – powiedział Paweł Rubkiewicz, współwłaściciel księgarni Bookoff i jeden z organizatorów wydarzenia.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to wydarzenie otwarte i darmowe. Mogą w nim wziąć udział zarówno specjaliści związani na co dzień z branżą wydawniczą, jak i wszyscy miłośnicy oryginalnych, dobrze zaprojektowanych książek, a także osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sztuki, designu, fotografii czy architektury. Gospodarzem Targów jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które na potrzebę wydarzenia udostępni audytorium popularnego wśród Warszawiaków pawilonu Emilia.


Wybierzecie się?

6 komentarzy:

 1. Dobrze, że coraz więcej nowych wydarzeń związanych z książkami pojawia się na rynku. A że akurat to będzie miało miejsce w Warszawie, być może uda mi się na nie dotrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo ciekawa tych targów i pewnie też uda mi się na nie dotrzeć ;)

   Usuń
 2. Wszystko co najlepsze, zawsze dzieje się w Warszawie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uroki stolicy ;) Ale może uda Ci się wpaść? :)

   Usuń
 3. Interesujący mnie temat, ale niestety do Warszawy zdecydowanie za daleko... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, ale może w Twoim mieście lub bliższej okolicy też kiedyś powstaną takie targi :)

   Usuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)