czwartek, 23 października 2014

18. Targi Książki w Krakowie rozpoczęte!

Dziś rozpoczęły się Targi Książki w Krakowie. Swoje 18. urodziny świętują w nowym miejscu - Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, które zastąpiło halę targową przy Centralnej.

A oto nowa siedziba - wygląda okazale, jest klimatyzacja i duża przestrzeń. Niestety jej okolica już nie - jakieś wykopy, tereny pofabryczne, kominy. W dodatku... zabrakło drogowskazów, trafić do EXPO. Dopiero jak się wybierze właściwy kierunek ul. Nowohuckiej, to pod koniec jest informacja, jak dalej iść. A jak się pójdzie w przeciwnym kierunku tej ulicy, to trudno...

Fot. Weronika Trzeciak

I rozbroiła mnie szatnia płatna 2 zł - na przekór chodziłam w płaszczu. To nawet na Stadionie Narodowym nie płaci się za szatnię ;)


Mimo że wstałam o 4, w Krakowie byłam o 9, to na targi dotarła dopiero koło 13. Głównie dlatego, że cały dzień padało, aż odechciewało się wszystkiego. Poza tym i tak w czwartki prawie nic się nie dzieje, bo to głównie dzień branżowy.

Nie przeszkodziło mi to jednak przypadkiem trafić na bankiet z muzyką na żywo, poczęstunkiem i winem węgierskim. A to wszystko w ramach Salonu Małych Ojczyzn, w tym roku - Węgier ;)

Fot. Weronika Trzeciak

Dziś nie polowałam na autorów, gdyż nie było ich za wielu, jak już się pojawiłam, skupiłam się za to na stoiskach i ich ofercie. Nie mogłam przejść obojętnie wobec Krecika, jednej z moich ulubionych bohaterów bajek. Czyż nie jest uroczy? ;)

Fot. Weronika Trzeciak

Relacja miała powstać wcześniej, ale korzystając z okazji, że jestem w Krakowie, postanowiłam nadrobić zaległości teatralne w tym mieście. I wybrałam się do Teatru Bagatela na "Szalone nożyczki", spektakl rzeczywiście szalony, a zakończenie zdumiewające - dałam się podejść jak dziecko. Jutro z kolei idę do Teatru Słowackiego. A po powrocie napiszę recenzje, które ukażą się na portalu Wiadomosci24.pl.

Moją dziennikarską fotorelację możecie obejrzeć tutaj.

6 komentarzy:

  1. Ależ Ci zazdroszczę tych dni na targach. Ja niestety nie mogłam dojechać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie zazdrość, tylko postaraj się wybrać za rok :)

      Usuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)