poniedziałek, 2 maja 2016

Puzzle motoryzacyjne Jacka Boneckiego - rajdowe pojazdy

Kolekcja autorska puzzli motoryzacyjnych powstała z fotografii pojazdów wykonanych przez Jacka Boneckiego w różnych zakątkach świata.

Co można robić w wolnych chwilach? Można iść na rower, na spacer do parku, poczytać książkę, obejrzeć film albo... układać puzzle - samemu lub z rodziną. Właśnie ten ostatni pomysł wykorzystałam, gdyż w moje ręce wpadły puzzle motoryzacyjne Jacka Boneckiego.


Autorskie puzzle Jacka Boneckiego składają się z 500 elementów. Po ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach 480x340 mm. Układanki powstały z niezwykłych fotografii pojazdów wykonanych przez Jacka Boneckiego w różnych miejscach świata - podczas imprez i ekspedycji, na których realizuje swoją motoryzacyjną pasję.

Puzzle Pojazdy Jacka Boneckiego dostępne są w 5 wzorach:
 • Motocykl (Argentyna),
 • Ciężarówka (Maroko),
 • Raptor (Maroko),
 • Quad (Egipt),
 • Polaris (Polska).

Do mnie trafiły puzzle przedstawiające motocykl z rajdu Argentyna, które po ułożeniu wyglądają tak:

Fot. Wiki

Jak za dawnych czasów, puzzle Jacka Boneckiego układałam wspólnie z tatą. Zajęło nam to około 6 godzin (rozłożyliśmy to na dwa dni). Ułożenie ich stanowiło dla nas nie lada wyczyn, z powodu dużej liczby szczegółów. Najwięcej problemów sprawiło nam niebo oraz motocykl. Ale było warto dla takiego efektu jak na zdjęciu powyżej.

Układanie puzzli nie tylko pomaga dzieciom rozwijać pamięć, wyobraźnię przestrzenną, sprawność manualną i cierpliwość, lecz także jest także doskonałym sposobem na spędzenie czasu z rodziną. Dzięki puzzlom Jacka Boneckiego można zobaczyć pojazdy z rajdów z całego świata (w tym przypadku z Argentyny). Autorowi udało się uchwycić nie tylko pędzące pojazdy, lecz też otaczający je krajobraz.


Za sprawą puzzli poczułam się jak za czasów dzieciństwa. Barwne i wyraziste zdjęcia przyciągają uwagę, wzbudzają ciekawość i zachęcają do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ułożone puzzle można umieścić w ramce i powiesić w dziecięcym pokoju. Puzzle polecam dzieciom od 12 roku życia (choć na pudełku napisano od 10 do 100 lat). To doskonała zabawa dla całej rodziny, szczególnie dla miłośników podróży, fotografii i motoryzacji.

"Puzzle Pojazdy" wchodzą w skład kolekcji autorskiej Jacka Boneckiego, w której znajdują się również następujące tytuły: gra planszowa "Mój Dakar" oraz gry edukacyjne memory - "Pojazdy" i "Zwierzęta".

Warto wspomnieć, że puzzle zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej można skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych (w tym przypadku kilkadziesiąt dodatkowych zdjęć). Więcej informacji znajdziecie tutaj.Jacek Bonecki jest artystą, fotografem, podróżnikiem, dziennikarzem, producentem telewizyjnym. Jest jurorem w prestiżowych konkurach fotograficznych. Swoją pasją do fotografii dzieli się od wielu lat - jako wykładowca, autor książek, felietonów i albumów fotograficznych. I zaraża nią innych. Na swoim koncie ma m.in. "Podróżnik fotograficzny".
Autor: Jacek Bonecki
Tytuł: "Puzzle Pojazdy - Motocykl"
Liczba elementów: 500
Wiek: 10-100 lat (moim zdaniem więcej)
Recenzja puzzli została zgłoszona do wyzwania Dziecinnie...9 komentarzy:

 1. Mojemu mężowi zaświeciły się właśnie oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam te puzzle - są świetne! Ależ głowiłam się nad ich układaniem, szczególnie w tych trudniejszych partiach. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę się trzeba nagłowić, ale jaką się ma potem satysfakcję :)

   Usuń
 3. Ale świetne puzzle, oj poukładałabym :)Swoją drogą chyba 2 lata temu byłam na spotkaniu z Boneckim, fantastyczny człowiek pełen pasji, mam jeszcze jego książkę z autografem o fotografowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się kiedyś wybrać na spotkanie autorskie Boneckiego. Tylko najpierw chciałabym zdobyć "Podróżnik fotograficzny" ;)

   Usuń
 4. Super puzzle, wygrałam te z motorem :)

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)