wtorek, 5 stycznia 2016

Kim jest "Przybysz"?

"Przybysz" Hilary Norman to trzecia część cyklu z doktor Grace Luccą, detektywem Samem Becketem i niezwykle doświadczoną przez los Cathy Robbins.

Odkładając pierwszy tytuł serii o perypetiach detektywa Sama Becketa, dr Grace Lucca oraz Cathy Robbins, zatytułowany "W sieci kłamstw" brytyjskiej autorki Hilary Norman, byłem pewien, że sięgnę po kolejne. I tak, po drugiej części - "Ostatni raz" przyszedł czas na część trzecią.

Tym razem detektywowi z wieloletnim doświadczeniem przyjdzie się zmierzyć z zagadką brutalnie okaleczonego mężczyzny, którego oblano środkami chemicznymi, aby zatrzeć jakiekolwiek ślady zbrodni. Ciało mężczyzny zostaje znalezione w łódce nieopodal spokojnego Miami Beach.

W śledztwie nad tym i kolejnymi zabójstwami detektywowi pomaga bezdomna kobieta o imieniu Mildred. Sypia na swojej stałej ławce i jest cennym źródłem informacji o nocnym życiu miejscowych, a być może także tajemniczego tytułowego przybysza. Czy pomimo swojego silnego charakteru może czuć się bezpieczna? Bez względu na okoliczności detektyw Becket stara się czuwać nad jej bezpieczeństwem. Kim jest zabójca? I jakie motywy nim kierują? Dowiecie się sięgając po tę książkę.

Podczas gdy Sam zajmuje się śledztwem, Grace odwiedza siostra Claudia i bynajmniej nie jest to wizyta towarzyska. Pojawia się ona w domu Becketów, aby uciec od codzienności oraz w poszukiwaniu pomocy w kłopotach, w jakie się wplątała. Wkrótce okazuje się, że w porywie namiętności wdała się w romans. Tajemniczy mężczyzna zrobił jej zdjęcia i zaczął szantażować. Nie odpuszcza jej na krok i namolnie nachodzi Claudię oraz Grace. Obie kobiety będą musiały stawić czoło przeszłości. A przed detektywem staje niełatwe zadanie oddzielenia spraw zawodowych od prywatnych. Jednak bezpieczeństwo rodziny staje się priorytetem. Ustabilizowane życie Sama i Grace oraz ich dziewięciomiesięcznego synka zostaje zaburzone.

"Przybysza" czyta się jednym tchem i jak poprzednie, książka godna jest polecenia. Nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, które zmieniają perspektywę o 180 stopni i zaskakującego zakończenia. To doskonała lektura dla miłośników kryminałów i Hilary Norman.

"Przybysz" to trzecia książka z serii z doktor Grace Luccą i detektywem Becketem w rolach głównych. Pozostałe części to: "W sieci kłamstw", "Ostatni raz" oraz "Uwięzieni".

Hilary Norman jest brytyjską autorką thrillerów i kryminałów przetłumaczonych na kilkanaście języków. Polskiemu czytelnikowi znana jest m. in. z powieści: "Ślepa trwoga" (2004), "Pasierbice" (2005), "W ślepej uliczce" (2008), "Niebezpieczna zabawa" (2009), „Ostatni raz” (2009). Mieszka wraz z mężem w Londynie.
Autor: Hilary Norman
Tytuł: "Przybysz"
Ilość stron: 232
Oprawa: miękka
5 komentarzy:

 1. Chyba jednak nas nie zainteresowała nas ta książka :)

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się strasznie wynudziłam przy tej lekturze. czytałam wcześniej "Pasierbice" tej autorki i to była doskonała powieść, na jej tle "Przybysz" wypada baaardzo słabo, przynajmniej moim zdaniem. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie brakuje mi czasu, ale może się kiedyś pokuszę.

  Od tego roku przejęłam od Marty wyzwanie biblioteczne, do którego oczywiście Cię zapraszam. Wszystkie informacje, zapisy i wrzucanie linków w jednym miejscu, tj. w zakładce Wyzwanie biblioteczne 2016.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam do udziału w zabawie http://popoludniezksiazka.blogspot.com/2016/01/wygrywajka.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe, nie mogłam nie zerknąć na tę książkę. Moje panieńskie nazwisko to Przybysz :)

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)