czwartek, 11 lutego 2016

Co naprawdę lubimy czytać?

Współautor: Lucas

Największy plebiscyt dla czytelników w Polsce wystartował 1 lutego. Prawie 3 miliony internautów wybierze Książki Roku 2015. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek.


O miano Książki Roku będzie ubiegać się blisko 200 dzieł z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce m.in.: Michaela Houellebecqa, Harukiego Murakamiego, Stephena Kinga czy Katarzyny Bondy. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. Głosowanie trwa do 28 lutego. Aby oddać głos należy wejść na stronę www.ksiazkaroku.pl.

Książka Roku zostanie przyznana w 10 kategoriach, m.in.: literatura piękna, literatura faktu czy kryminał. Na podstawie głosów i ocen użytkowników największego serwisu społecznościowego dla polskich czytelników – lubimyczytać.pl. Organizowany po raz pierwszy plebiscyt, już w chwili startu, jest największym głosowaniem dla czytelników w Polsce.

Do tej pory społeczność portalu wystawiła już milion recenzji i oceniła 11 milionów książek. Codziennie serwis lubimyczytać.pl odwiedza blisko pół miliona osób. Prawie 3 miliony użytkowników miesięcznie tworzy prywatne rankingi najlepszych książek wydawanych w Polsce.

Serwis lubimyczytac.pl udowadnia, że w Polsce istnieje naprawdę duża liczba stałych czytelników. Codziennie dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, przeczesują imponującą bazę uzupełniając swoje internetowe biblioteczki, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze, a przede wszystkim pochłaniają i kupują książki. Teraz po raz pierwszy będą mieli okazję wybrać Książkę Roku.


Plebiscyt Książka Roku portalu lubimyczytać.pl
głosowanie 1-28 lutego
ksiązkaroku.pl
My już oddaliśmy swoje głosy. Zapraszamy do głosowania :)16 komentarzy:

 1. Ja też już oddałam swój głos :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również oddałam głosy, choć to był ciężki wybór. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też już zagłosowałam :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też już oddałam swój głos, chociaż mam wrażenie, że większość takich "plebiscytów" jest ustawiona - kto miał kasę na promocję, ten ma szansę na tytuł najlepszej książki. Życie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno bogatsze wydawnictwa mają większe możliwości promowania książek. Nie wiem, czy jest ustawiona, wszak głosują czytelnicy.

   Usuń
 5. A może nie tak bardzo ważna jest ilość a jakość tego, co czytamy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stąd ten plebiscyt, ma pokazać najlepsze książki 2015 :)

   Usuń
 6. Swój głos oddałam, ale przy wyborze lektury nie kieruję się żadnymi listami czy rankingami, tylko tym, co aktualnie mam na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się nie kieruję, ale zagłosowałam ;)

   Usuń
 7. Oddałam głos, a jakże. Tyle jest tych plebiscytów, ale skoro się należy do "klubu czytelników", to ciekawi mnie, która książka jest preferowana przez większość:)

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)