sobota, 9 marca 2019

Niespodzianka od wydawnictwa Muza

Wczoraj przyszła do mnie niespodzianka od wydawnictwa Muza.

Niepozorna biała koperta kryła w sobie...

Fot. Wiki

...tytułowe opowiadanie ze zbioru "Kociarz" Kristen Roupenian, który ukaże się 24 kwietnia nakładem wydawnictwa Muza.

Fot. Wiki

***

Opis zboru:

"Kociarz" został przeczytany na stronach „New Yorkera” rekordowe dwa miliony razy, stając się najpopularniejszą opowieścią zamieszczoną w tym prestiżowym magazynie. Opowiadanie dało początek zbiorowi, który uznano za najważniejsze amerykańskie wydarzenie literackie roku. To prawdziwa proza XXI wieku, która w ciągu zaledwie jednej nocy została największym wiralowym fenomenem literackim w historii. To realizm magiczny w dobie mediów społecznościowych. To portret pokolenia w skondensowanej formie.

"Kociarz" to dwanaście opowiadań składających się w panoramę naszych czasów. To opowieści o pożądaniu i wstręcie, seksie i samotności, zagubieniu i poczuciu winy w erze Instagrama, Tindera i #MeToo. To literatura minimalistyczna, choć – paradoksalnie – napisana z rozmachem. Właśnie dlatego stała się najpopularniejszym wiralowym tekstem literackim XXI wieku i zdobyła dwa miliony czytelników w internecie. Teksty wywołują wiele emocji: fascynują i odstręczają, oburzają i podniecają, przerażają i zachwycają, nie pozostawiając miejsca na obojętność.

"Przenikliwa i perfekcyjnie minimalistyczna" - The New York Times

"Idealna do książkowych dyskusji przy winie" - Vogue

"Magiczny realizm ociera się o pełną fantazję" - The IndependentSkusicie się na tę książkę?


5 komentarzy:

 1. Opowiadania średnio lubię, ale te odnoszą się do naszych czasów, więc chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie sięgam po krótkie formy, bo nie polubiłam się z nimi zbytnio...ale może kiedyś jak spróbuję się przełamać to sięgnę po tą pozycję...

  OdpowiedzUsuń
 3. Na tą niespodziankę właśnie czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Opowiadanie, to coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)