piątek, 29 września 2017

Październik w Big Book Cafe

Big Book Cafe w Warszawie ogłasza październikowy program kulturalny. Zaprasza na wydarzenia specjalne i małe przyjemności.

W repertuarze miesiąca: stand-up literacki, opowieści miejskie, autorskie przeglądy prasy, kino literackie, akcje społeczne i premiery książek. Wśród specjalności zakładu - piąta odsłona stand-upu literackiego, tym razem z udziałem Grażyny Plebanek i Sylwii Chutnik. Big Book Cafe nokautuje stereotypy!
Jesienią zapraszamy także do spróbowania nowego, sezonowego menu rozgrzewającego. Smakoszy nie może zabraknąć także na niedzielnych śniadaniach, które poza bogatym bufetem, uatrakcyjnią: przeglądy prasy operowej, wieści z Ameryki Południowej, ciekawostki kulinarne ze świata, czy indyjskie ogłoszenia matrymonialne. Wszystkich książkoholików zapraszamy do udziału w Dużym Kiermaszu Książki i premierach miesiąca. Będzie się działo!


Oto kilka propozycji na październik:

LITERACKI STAND-UP #5. Sylwia Chutnik i Grażyna Plebanek: NOKAUTSylwia Chutnik i Grażyna Plebanek, pisarki i felietonistki, wyraziste i odważne. Obie są feministkami i aktywnie walczą o prawa kobiet. Obie trenują boks, dlatego scena w Big Book Cafe zmieni się w bokserski ring. W dynamicznym dwugłosie pisarki zmierzą się z krzywdzącymi kobiety stereotypami i przesądami, odniosą się do aktualnych wydarzeń, nawiązując do swoich powieści. Będzie głośno, mocno, energetycznie.
piątek, 20 października, godz. 20, bilety 15 zł


DOSŁOWNIE NAKRĘCENIWszystko czego nie wiemy o Stanisławie Lemie. Jakim był człowiekiem, w jaki sposób pracował, co go inspirowało? W cyklu łączącym literaturę i kino obejrzymy dokument „Autor Solaris” w reżyserii Borysa Lankosza, wg. scenariusza Wojciecha Orlińskiego. Obaj wezmą udział w rozmowie poprzedzającej pokaz.
sobota, 7 października, g. 19, wstęp wolny


POP NIGHT 80's kontra 90's.Pojedynek na najlepsze teledyski świata. W ostatni weekend października cofniemy się w czasie, by przypomnieć sobie klimat lat 80. i 90. Pokazy wideoklipów, płomienne argumentacje, plebiscyt publiczności. W szranki staną Anna Maliszewska i Jacek Kaczyński. Zapraszamy do kibicowania! Kto jest the best?
piątek, 27 października, godz. 20, wstęp wolny

Pełen program


Big Book Cafe w Warszawie to sto metrów kwadratowych starannie zaprojektowanej przestrzeni sprzyja czytaniu, rozmowom i jedzeniu serwowanej na miejscu lekkiej, zielonej kuchni. Dobrze zaopatrzona księgarnia oferuje tytuły od podłogi aż po sufit. W centrum mile widziane są psy, dzieci, cykliści, weganie oraz przedstawiciele wszelkich mniejszości.

Więcej informacji tutaj.Wybierzecie się?

2 komentarze:

  1. Nie dodałaś, że to w Warszawie, choć łatwo się domyślić:) Fajne miejsce, może kiedyś się wybiorę.

    OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (bez adresu swojego bloga oraz kryptoreklam - będą usuwane!). Dziękujemy za każdy komentarz :)