sobota, 13 lutego 2016

Dyskusyjny Klub Książki Żydowskiej [zapowiedź]

19 lutego o godz. 18 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Żydowskiej. Omawiana będzie wznowiona niedawno książka Szolema Alejchema "Notatki komiwojażera". Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza.


Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Jidysz w Warszawie. Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy tylko przeczytać omawianą książkę, a potem przyjść i podyskutować o niej w miłej atmosferze. Spotkania odbywają się w kuchni CKJ, więc można zabrać ze sobą coś do jedzenia lub picia (ale nie trzeba).

We wstępie do pierwszego wydania, Jarosław Iwaszkiewicz pisał: Notatki komiwojażera to świetna bezspornie książka. (…) W tych czasami beztroskich na pozór, "obiektywnie" kreślonych obrazkach zamilkłej przeszłości Żydów, zawsze pod powłoką prostych i trafiających do przekonania słów, znajdujemy smutek tragicznego narodu. Mieszkaliśmy z tym narodem przez wiele wieków pod jednym dachem, znaliśmy go tak mało i widywaliśmy go w bardzo wypaczonych zwierciadłach. Notatki komiwojażera tę przede wszystkim mają wartość, że przy całym swoim prostym i bezpretensjonalnym artyzmie są zawsze prawdziwe.


Dyskusyjny Klub Książki Żydowskiej - Szolem Alejchem "Notatki komiwojażera"
19 lutego, g. 18
Centrum Kultury Jidysz w Warszawie
ul. Andersa 15
wstęp wolny (mailowe potwierdzenie obecności mile widziane: jidysz@shalom.org.pl)

Warto zajrzeć na to wydarzenie na Facebooku oraz na bloga klubu.


Czytałam i widziałam na scenie "Marienbad" Szolema Alejchema i bardzo mi się podobały. Można zapoznać się z moimi recenzjami książki i sztuki teatralnej.


Wybierzecie się?
6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Nie, bo ma już inne plany ;) Poza tym nie zdążyłabym przeczytać książki. Ale na pewno się na nią skuszę.

   Usuń
 2. Mi na pewno nie uda się pojechać bo do Warszawy mam bardzo daleko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, może podobne inicjatywy będą w Twoim mieście :)

   Usuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)