niedziela, 9 października 2016

Nietypowa premiera "Lampionów" Katarzyny Bondy

"Lampiony" Katarzyny Bondy, najbardziej oczekiwana powieść tej jesieni, zadebiutowała w LAMPIONY POP UP STORE, księgarni z 10 tys. egzemplarzy tylko jednego tytułu. Po raz pierwszy premiera książki zyskała tak spektakularną oprawę.

Fot. Piotr Podlewski

W przeddzień oficjalnej premiery najnowszej powieści Bondy, 27 września, półki jednego z warszawskich Empików zostały po brzegi wypełnione tylko jednym tytułem – "Lampionami". Punktualnie o godz. 10 w obecności autorki i jej fanów oficjalnie otwarto LAMPIONY POP UP STORE. Kolejki po kryminał oraz autograf pisarki ustawiały się pomiędzy półkami do późnych godzin wieczornych. Tego dnia sprzedawano więcej niż jedną książkę na minutę. Katarzyna Bonda podpisała ponad pół tysiąca egzemplarzy powieści.

Fot. Piotr Podlewski

Fot. Piotr Podlewski

Akcja promująca nowy kryminał Katarzyny Bondy podkreśliła jej pozycję na rynku wydawniczym. W ubiegłym roku powieść autorki, "Okularnik", była najlepiej sprzedającą się książką roku, otrzymała ona również statuetkę Bestsellery Empiku 2015. To pierwszy raz, gdy polski wydawca (Wydawnictwo MUZA SA) zdecydował się na zmianę księgarni w pop-up store.

Fot. Piotr Podlewski

Otwarcie LAMPIONY POP UP STORE to kolejna spektakularna akcja związana z premierą książki Katarzyny Bondy przygotowana przez Wydawnictwo Muza. W 2015 roku autorka podróżowała po Polsce specjalnie oznakowanym samochodem marki Mercedes W210, tytułowym "Okularnikiem", z bagażnikiem wypełnionym egzemplarzami promowanej powieści.

Fot. Piotr Podlewski

Katarzyna Bonda to najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem ("Sprawa Niny Frank", "Tylko martwi nie kłamią", "Florystka"). Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską – "Pochłaniacz" otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a "Okularnik" – nagrodę Bestsellery Empiku 2015.

Fot. Piotr Podlewski

"Lampiony" to trzeci tom z serii kryminalnej "Cztery żywioły Saszy Załuskiej". Mroczny klimat Łodzi, nieobliczalny podpalacz, osobliwi mieszkańcy i tajemnicze podziemia – taka jest najważniejsza premiera tej jesieni. Katarzyna Bonda zwodzi misternie skonstruowaną fabułą i doprowadza do zaskakującego finału.

Zapraszam do obejrzenia filmu z tego wydarzenia:

9 komentarzy:

 1. Rewelacyjny pomysł. Szkoda, że nie mogłam być tam obecna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też niestety nie mogłam być, bo nie było mnie wtedy w Warszawie ;)

   Usuń
 2. Rewelacyjny pomysł. Szkoda ze nie wiedziałam, trgo dnia miałam wolne :(
  Na szcześćie jutro jest spotkanie z autorką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie dam rady przyjść na spotkanie. Ale nadrobię to na Targach Książki w Krakowie ;)

   Usuń
 3. Akcja promocyjna na wielką skalę. Muszę w końcu poznać twórczość Bondy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bondy czytałam jedynie ,,Okularnika", wkrótce muszę sięgnąć po pozostałe tomy :)

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)