niedziela, 30 października 2016

20. Targi Książki w Krakowie: Polony, Michnik, Bonda

Współautor: Lucas

29 października, podczas trzeciego dnia targów, można było spotkać się z polskimi i zagranicznymi autorami. Wśród nich byli m.in. Anna Polony, Adam Michnik i Katarzyna Bonda.

Niestety nie do wszystkich autorów udało nam się dotrzeć, ponieważ były takie kolejki albo nie dawało się przejść do stoiska. Nie tylko nam wydawało się, że ludzi było więcej niż w zeszłym roku.

Udało mi się zrobić sobie zdjęcia z Michaelem Katz Krefeldem, autorem kryminalnego cyklu o Ravnie.

Fot. Lucas

Autorami, z którymi chciałam się spotkać i poprosić o podpis oraz wspólne zdjęcie był także Ryszard Ćwirlej. Miałam ze sobą dwa kryminały "Tam Ci będzie lepiej" oraz "Śliski interes".

Fot. Lucas

Pojawiłam się także u Wacława Radziwinowicza z książką "Creme de la Kreml". Jednak nie było dobrego dostępu do autora (siedział z Adamem Michnikiem i Jacek Bocheński) i zadowoliłam się samym autografem - bez zdjęcia.

Fot. Lucas

Na koniec został nam Jacek Bonecki, fotograf. Miałam ze sobą "Podróżnik fotograficzny".

Fot. Lucas

Właśnie przy Jego stoliku siedziała AnnRK. Spotkaliśmy się dopiero prawie pod koniec dnia, chyba się przed nami ukrywała ;)

Fot. Lucas

Niestety nie zdążyłam na Richarda Flanagana, choć zajęłam sobie kolejkę oraz nie dotarłam do Anety Jadowskiej i Izabeli Sowy. Tylko nadźwigaliśmy się książek.

Ja robiłam sobie zdjęcia z autorami, zaś Lucas z kolejnymi stworkami i hostessami.

Fot. Wiki

Fot. Wiki

Oczywiście Lucas miał ambitny plan dotrzeć do Martyny Wojciechowskiej. Jednak kolejka przerosła nasze wyobrażenia i nie pomogło nawet zajęcie miejsca w kolejce...

A wiecie, jak pisze się nasze imiona po hebrajsku?

Weronika
Fot. Wiki

Lukasz (tak, to nie literówka, w hebrajskim nie ma ł)
Fot. Wiki

Dziś ostatni dzień targowych zmagań. Mamy nadzieję, że będzie trochę mniej ludzi, za to jak najwięcej sympatycznych spotkań ze znajomymi blogerami ;)

Naszą dziennikarską fotorelację możecie obejrzeć tutaj.10 komentarzy:

 1. Super zdjęcia i nawet z moim ulubionym autorem Krefeldem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko pozazdrościć wspaniałych spotkań! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tłumy przerosły wielu w tym roku... kolejki też... Nie udało mi się wypatrzyć Cię w tłumie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę Ci zdjęcia z Michaelem Katz Krefeldem. Bardzo polubiłam jego serię o Ravnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. W sobotę były tłumy, W niedzielę już luźniej, nam najlepiej buszowało się w książkach w piątkowe popołudnie. Zapraszamy na naszą relację z tegorocznych Targów widzianych okiem małej wielbicielki książek; http://www.zabawyzarchimedesem.pl/przygody-z-ksiazka-4/miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-krakowie/

  OdpowiedzUsuń
 6. Żałuję, że nie podeszłam do Michaela Katza Krefelda, a byłam bardzo blisko i widziałam go w trakcie oczekiwania na spotkanie z Kasią Puzyńską. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym pójść na spotkanie z Katarzyną Bondą :) Może kiedyś mi się uda.

  OdpowiedzUsuń
 8. O, kolejne spotkanie z Krefeldem i kolejna fotka z nim :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jacka Boneckiego spotkałam chyba 3 lata temu na t Targach Turystycznych we Wrocławiu. Mam jedynie autograf, jeszcze nie pomyślałam wtedy o wspólnym z nim zdjęciu :) Ale pamiętam, że wykład miał super! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow, też kiedyś chciałabym spotkać Katz Krefelda. Musze wyczekiwać targów książek, może się na nich jeszcze pojawi. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)