niedziela, 2 października 2016

Kolekcja Agnieszki Osieckiej i niespodzianka od Empiku

Z okazji 80. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej, która była szczególnie uważna na drobiazgi, nastroje, detale, powstała specjalna seria przedmiotów codziennego użytku, ozdobiona najpopularniejszymi cytatami z jej piosenek. Kolekcja Agnieszki Osieckiej jest dostępna w Empiku od 14 września.


9 października przypada 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej, poetki, pisarki, autorki sztuk teatralnych, dziennikarki, a przede wszystkim autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Wiele jej utworów weszło do kanonu piosenki literackiej, a cytaty z nich przeniknęły do języka potocznego. Z tej okazji Empik wraz z Fundacją Okularnicy, przygotowali niespodziankę dla wszystkich miłośników twórczości "Poetki Piosenki" – kolekcję Agnieszki Osieckiej.


Kolekcję tworzą przedmioty codziennego użytku ozdobione ilustracjami malarki Marianny Sztymy, która inspirowała się najpopularniejszymi utworami Agnieszki Osieckiej. Powstały barwne i dowcipne grafiki, lekko nawiązujące do stylistyki lat 60., które umieszczone m.in. na kubkach i torbach nadają im literackiego sznytu. W nowym kontekście, dobrze znane cytaty "Tylko nie mów do mnie, jak do żony", "A ja jestem, proszę pana, na zakręcie", "Małgośka mówią mi" czy "Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd" mogą towarzyszyć porannej kawie (kubki ceramiczne i termiczne), być ozdobą wnętrz (poduszki, talerze, pościele, magnesy) i drobiazgów przydatnych w pracy (wizytowniki, pokrowce na okulary czy notesy). Kolekcja Agnieszki Osieckiej jest dostępna od 14 września w wybranych salonach Empik i na empik.com.


Przywołując szlagiery Agnieszki Osieckiej, warto przypomnieć sobie klasyczne i poznać nowe interpretacje jej piosenek. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Empik, Universal Music Polska i Fundacja Okularnicy przygotowali płytę "Pamiętajmy o Osieckiej. Kolekcja Okularników". Premiera płyty odbyła się 12 września.


Marianna Sztyma – urodzona w 1973 polska malarka i ilustratorka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej grafiki ukazują się m.in. w "Zwierciadle", "Twoim Stylu" i "Newsweeku". Otrzymała wyróżnienia za ilustracje i opracowanie graficzne w konkursach Książka Roku 2013 Polskiej Sekcji IBBY za "Legendy o głowie wawelskiej" oraz Najpiękniejsze Książki Roku 2012 powołanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za "Oto kot" Pauliny Wierzby.

***

Kilka dni temu przyszła do mnie niespodzianka od Empiku. W paczce były takie oto gadżety z kolekcji Agnieszki Osieckiej:


Torba na książkę:


Zestaw ołówków:


Zestaw magnesów na lodówkę:


Magnesy już wiszą na lodówce ;)


Co sądzicie o tej kolekcji? Skusicie się na któryś z gadżetów?

8 komentarzy:

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)