czwartek, 26 października 2017

Kim jest "Potworna rodzinka"?

"Potworna rodzinka" to książka dla dzieci o dość zwyczajnej rodzinie, która znalazła się w niecodziennej sytuacji.

Rodzina Sielskich nie jest szczęśliwa, sielanka dawno się skończyła. Mama, tata, córka i syn mają swoje problemy. Dawno przestali się słuchać i mieć dla siebie czas. Zbliża się Halloween, z tej okazji Emma wpada na pomysł, by iść z mężem i dziećmi na zwariowany bal przebierańców. Niestety zamiast do wypożyczalni kostiumów nieopatrznie dzwoni do Drakuli, a ten zakochuje się w jej głosie.

Drakula namawia Babę Jagę, by przemieniła całą czwórkę w potwory. I tak mama zmienia się w wampirzycę, tata we Frankensteina, córka w mumię, a syn w wilkołaka. Czy rodzinie uda się odzyskać dawne życie i odnaleźć rodzinne szczęście?

Ben Safier stworzył ciekawe postacie. Mamę Emmę, która prowadzi księgarnię Emma's Bookstore i marzy, by przeżyć jakąś przygodę. Franka, który ciężko pracuje i jest szykanowany w pracy przez szefa, a jedyne o czym marzy po powrocie do domu, to się wyspać. Fay, córkę Sielskich, która bardziej interesuje się chłopcami niż szkołą. Maksa, syna Sielskich, który jest dobry w nauce, przez co nie jest lubiany w szkole. Jagodę, pracownicę Emmy, która wiecznie ćwiczy jogę.


Książkę czyta się szybko, dzięki ciekawej fabule, która wciąga czytelnika. Nie brakuje nagłych zwrotów akcji, które zmieniają perspektywę o 180 stopni. Waloru lekturze dodają ilustracje przedstawiające bohaterów, identycznych do tych z filmu. Polecam ją miłośnikom książek dla dzieci, pełnych przygód.

kadr z filmu

Warto wspomnieć, że książka powstała na podstawie filmu o tym samym tytule, który można oglądać w kinach od 20 października. Byłam na projekcji i podobała mi się tak samo jak książka.Autor: Ben Safier
Tytuł: "Potworna rodzinka"
Ilość stron:
Oprawa: miękka


1 komentarz:

  1. MOje córki uwielbiają gdy im czytam książeczki na podstawie bajki którą już widziały, ten tytuł sobie zapisuje przy da sie na wieczór z pop cornem

    OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)