środa, 19 grudnia 2018

"List od... 2. Święta przez cały rok" - książka, która pomaga tworzyć Biblioteki Małego Pacjenta

"List od... 2. Święta prze cały rok" Katarzyny Ryrych to nie tylko ciepła i wzruszająca opowieść, ale też pierwsza książka, będąca elementem świątecznej kampanii, która w bezpośredni sposób pomaga dzieciom. Cały zysk z jej sprzedaży Empik przekaże fundacji Zaczytani.org na tworzenie Bibliotek Małego Pacjenta.


Wyjątkowa książka na święta. Ciepła, zabawna i wciągająca opowieść z uniwersalnym przesłaniem: zawsze warto czynić dobro, nie tylko w święta!

Za oknem świeci piękne słońce a wakacje tuż, tuż…a Linus i Rudolf znów mają ręce pełne roboty. Majk, współczesny Święty Mikołaj w skórzanej kurtce i motocyklowych butach, ma dla nich kolejne zadania. W końcu każdy czas jest dobry, aby pomagać innym. Jeden dobry uczynek pociąga za sobą następne, mimo, że czasem nie wszystko idzie tak, jak powinno. Bohaterów czeka wiele niesamowitych przygód, mnóstwo zabawnych zbiegów okoliczności, a także niewiarygodne zwroty akcji.

Książka jest napisana w sposób bardzo dobrze trafiający do młodych ludzi, bez patosu i zbędnego dydaktyzmu, za to z werwą i poczuciem humoru. Przypomina, że zawsze obok nas jest ktoś, komu trzeba pomóc. I nieważne, w jakim ten ktoś jest wieku, jak wygląda, skąd przybył – zawsze można zmienić jego życie na lepsze i samemu wiele na tym zyskać... - dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.


Co najważniejsze: kupując tę książkę – pomagasz! 10 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza EMPIK przekazuje fundacji Zaczytani.org na program bajkoterapii dla dzieci z domów dziecka!Katarzyna Ryrych to pisarka, twórczyni książek dla dzieci, m.in. "Króla", za którego otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie "Książka roku 2015" Polskiej Sekcji IBBY. Książka "Koniec świata nr 13" przyniosła jej w 2017 roku nominację do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Skusicie się na tę książkę?2 komentarze:

  1. Szczytny cel! Warto kupić, chyba skuszę się dla mojej chrześnicy!

    OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)