środa, 4 kwietnia 2018

"Góry" - kreatywna książeczka dla dzieci

"Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy" Justyny Styszyńskiej to książeczka z naklejkami dla dzieci, która pobudza wyobraźnię i kreatywność.

Dzieci lubią oglądać i głaskać zwierzęta, a także opiekować się nimi. Niestety nie wszystkie gatunki się do tego nadają. Do tych żyjących w górach lepiej nie podchodzić za blisko, bo mogą zrobić krzywdę nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest oglądanie zwierząt w ogrodzie zoologicznym lub na kartach książki. Godne polecenia są "Góry" Justyny Styszyńskiej.

"Góry" to książeczka dla dzieci, która zabiera małych czytelników w podróż na górskie szczyty i przełęcze. I pokazuje zwierzęta, które tam żyją - m.in. kozice, rysie, świstaki, myszołowy, sarny.

Dzięki niej młodsze dzieci będą miały wspaniałą zabawę w wyklejanki, a starsze dzieci będą mogły poszerzyć swoją wiedzę ze szkoły podstawowej. Muszę przyznać, że niewiele pamiętałam z lekcji geografii czy biologii. Jednak ta niepozorna książeczka sprawiła, że wiadomości zdobyte w szkole wróciły.


Książkę czyta się szybko, gdyż jest opisy Michała Kozińskiego są krótkie i przystępnie napisane. Można poznać podstawowe informacje o górach, szczytach, przełęczy, dolinie, jeziorze, a także zwierzętach tam mieszkających.


Waloru lekturze dodają ilustracje Justyny Styszyńskiej, które pokazują górskie zwierzęta i krajobrazy, a także naklejki, których można użyć do stworzenia główek zwierząt lub stworów (gdy pomiesza się ze sobą części różnych zwierząt) oraz dopełnienia krajobrazów. Jak namawia autorka na okładce: "powyklejaj główki górskich zwierząt lub górskich stworów".


Polecam tę książeczkę dzieciom oraz ich rodzicom. Będzie to dla nich mile spędzony czas na lekturze oraz wyklejaniu, które pobudzi ich kreatywność i wyobraźnię.Warto wspomnieć, że "Góry" to czwarta książeczka dla dzieci z serii "Zwykli – niezwykli mieszkańcy". Poprzednie to: "Bieguny", "Lasy", "Łąki".

Justyna Styszyńska jest ilustratorką graficzką, a jednocześnie nauczycielką pracująca na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem i nauczaniem. Na swoim koncie ma serię książek "Zwykli-niezwykli mieszkańcy" oraz zeszytów ćwiczeń "Idol".


Autor: Justyna Styszyńska
Tytuł: "Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy"
Liczba stron:
Oprawa: miękka
2 komentarze:

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)