sobota, 11 lutego 2017

Rozdano nagrody Bestsellery Empiku 2016

7 lutego podczas uroczystej gali wręczono Bestsellery Empiku, nagrody dla najpopularniejszych książek, filmów, płyt oraz gier minionego roku. Impreza odbyła się w ATM Studio w Warszawie.

Bestsellery Empiku to wynik całorocznych wyborów klientów salonów Empik i empik.com. Każdy zakup w ciągu roku to głos oddany w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Statuetki zostały przyznane w 11 kategoriach dla najlepiej sprzedających się tytułów, które ukazały się w 2016 roku: pięciu literackich, dwóch muzycznych, trzech filmowych i jednej dla gry multimedialnej.


Publiczność powitali Marcin Prokop, zabawny prowadzący Galę i Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku. - Witamy państwa na osiemnastej, a więc pełnoletniej gali rozdania Bestsellerów Empiku. Jest to dla nas bardzo ważny, a jednocześnie przyjemny moment. Okazja, by podziękować artystom za ich twórczość oraz za to, że niezmiennie nas zaskakują. Bestsellery Empiku to największy w Polsce plebiscyt kulturalny, a jego nominowani i zwycięzcy to absolutna top lista stworzona na podstawie wyborów aż 33 milionów osób. Poznajmy więc ten najbardziej demokratyczny werdykt - powiedziała pani prezes.


W kategorii "Muzyka zagraniczna" nagrodę zdobył album "Hardwired... To Self-Destruct" grupy Metallica" (Universal Music Polska). Kilka słów do kamery powiedział Lars Urlich, członek zespołu Metallica.Nagrodę z rąk Gabi Drzewieckiej odebrał przedstawiciel Universal Music Polska.

Laureata w kategorii "Muzyka polska" ogłosiła Kasia Nosowska. Nagrodę zdobył album "Życie po śmierci" – O.S.T.R. (Asfalt Records/Warner Music Poland). Artysta zachęcał do wspierania związku krynologicznego i pomagania innym.


Laureata w kategorii "Film polski" ogłosił Tomasz Raczek. Nagrodę zdobył "Pitbull. Nowe porządki" w reżyserii Patryka Vegi (Filmostrada).


W kategorii "Film dla dzieci" zwyciężył "Zwierzogród". Nagrodę wręczył Filip Chajzer.Laureata w kategorii "Gra" ogłosił Piotr Kędzierski. Nagrodę zdobyła gra "FIFA 17" (Electronic Arts Polska).


Laureata w kategorii "Literatura zagraniczna" ogłosili Agata Passent i Filip Łobodziński. Nagrodę zdobyło "Małe życie" Hanya Yanagihara (wydawnictwo W.A.B).


Laureata w kategorii "Literatura polska" ogłosili Dorota Wellman i Marcin Meller. Zwyciężyła powieść "Przeznaczeni" Katarzyny Grocholi (Wydawnictwo Literackie).


Laureata w kategorii "Literatura faktu" ogłosił Piotr Kraśko. Nagrodę zdobył "Grunt pod nogami" ks. Jana Kaczkowskiego (wydawnictwo WAM). Nagrodę odebrał tata Jana Kaczkowskiego oraz przedstawiciel wydawnictwa WAM.


W kategorii "Literatura dla dzieci" nagrodę zdobyła książka "Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany" Neli Małej Reporterki (wydawnictwo Burda Książki).


W kategorii "Literatura dla młodzieży" zwyciężył dramat "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" (wydawnictwo Media Rodzina). Nagrodę wręczył JDabrowsky, youtuber.


"Wydarzeniem Roku" okazał się serial "Belfer" z brawurową rolą Macieja Stuhra.


Podczas gali Monika Lewczuk otrzymała podwójną platynową płytę za "Ty i ja". Zaś Alvaro Soler zdobył aż dwie nagrody - podwójną platynową płytę za "Eterno Agosto" i diamentową płytę za "Sofia".


Podczas gali wystąpili artyści polscy i jeden zagraniczny. Alvaro Soler zaśpiewał "Sofia".


Ania Dąbrowska zaśpiewała "Dreszcze" z filmu "Porady na zdrady" oraz "Niepewność".


Oto wszyscy laureaci Bestsellerów Empiku 2016.


Gala transmitowana była przez TVN. Jeśli nie mogliście jej obejrzeć, nic straconego. Jest dostępna na YouTube.

Na gali poznałam przemiłą panią z Vivy i za jej namową siedziałam w pierwszym rzędzie ;) Po części oficjalnej odbył się bankiet z przystawkami, daniami na ciepło oraz deserami, drinkami i winkiem. Trzeba przyznać, że organizatorzy się postarali.

To było niezwykłe przeżycie móc uczestniczyć w gali, a wszystko dzięki ekipie Empiku oraz Business & Culture. Zapamiętam tę imprezę na długo :)

Całą fotorelację możecie zobaczyć także tutaj.


6 komentarzy:

 1. Super! Mnie już drugi rok z rzędu totalnie nie pasował termin. :(
  Ale może za rok?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądałam, ale z chęcią odwiedzę YouTobe. Nie jestem zdziwiona nagrodzonymi pozycjami. W większości pokrywają się z moimi typami.
  Zapraszam do siebie na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do obejrzenia, było naprawdę zabawnie :)

   Usuń
 3. Może za rok uda mi się przybyć na Galę :)

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)