poniedziałek, 27 lutego 2017

Kto jest autorem tej powieści? Rozwiązanie zagadki okładkowej

Nadszedł czas na ostatnią odsłonę okładki i zakończenie zagadki dotyczącej nowej powieści wydawnictwa Bukowy Las. Czy mieliście rację, kto jest jej autorem?

Tak, słusznie się domyśliliście, że autorem powieści jest Jorge Fernandez Diaz.

A oto okładka w pełnej krasie:


***


Mroczne kulisy władzy, narkobiznesu i korupcji, o których nikt nie ma odwagi mówić.

Tajemniczy i niedostępny Stokroć jest weteranem wojny o Falklandy-Malwiny. Pracuje dla jednej z najbardziej utajnionych komórek argentyńskich służb specjalnych. Tym razem ma chronić hiszpańską prawniczkę, przybywającą w interesach do Buenos Aires. Szybko okazuje się, że są to brudne interesy, w których poza gangsterami po uszy tkwią politycy i biznesmeni. Na każdym kroku prawda miesza się z kłamstwem. Gdy w grę wchodzą namiętności i miłosna obsesja, zaczyna się pełnokrwisty argentyński thriller. Uzależnia jak narkotyk.

"Ostra, mroczna, pełna przemocy, demaskatorska, pasjonująca powieść. Jest tak bardzo argentyńska, że aż przeszywa dreszcz" - Arturo Pérez-Reverte.

Jorge Fernández Díaz jest argentyńskim pisarzem i dziennikarzem. Przez trzydzieści lat pracował jako reporter, dziennikarz śledczy, komentator polityczny, redaktor gazet i redaktor naczelny czasopism, m.in. w opiniotwórczym tygodniku "Noticias", obecnie zaś jest kierownikiem literackiego dodatku do dziennika "La Nación". Jego powieści były bestsellerami w Argentynie, Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii. Laureat nagród i odznaczeń (otrzymał m.in. Krzyż Orderu Izabeli Katolickiej), jest jedną z ikon literatury w swoim kraju. Jego ostatnia powieść Sztylet była hitem wydawniczym w Argentynie, ukazała się też m.in. w Hiszpanii; wkrótce zostanie zekranizowana przez reżysera Marcela Piñeyra.


Najnowsza powieść Jorge Fernandeza Diaza "Sztylet" ukaże się 29 marca nakładem wydawnictwa Bukowy Las.


Planujecie przeczytać ten thriller?3 komentarze:

 1. Czyli miałam rację, że to ten autor :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Powieść tego autora zapowiada się ciekawie. Swoją drogą jeszcze nie czytałem thrillera argentyńskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto by pomyślał, że to Jorge Fernandez Diaz :P

  Pozdrawiam
  Kasia

  OdpowiedzUsuń

Po przeczytaniu wpisu zostaw swój ślad (najlepiej bez adresu swojego bloga!). Dziękujemy za każdy komentarz :)